مهارتهای ضروری برای یادگیری آنلاین

دانش آموزان موفق آموزش از راه دور ، خود انضباط ، با انگیزه ، آماده ، خوانندگان خوب ، سازمان دهندگان خوب و مهارت های مدیریت زمان خوبی هستند.

ممکن است ناگفته نماند، اما یک دانش آموز موفق همچنین شامل خواب کافی، تغذیه سالم و نوشیدن آب، ورزش و در کل اولویت دادن به زمان است. سلامت جسمی و روانی شما در درجه اول اهمیت قرار دارد. برای اینکه خود را برای تجربه یادگیری آنلاین خود آماده کنید، اولین قدم این است که به نحوه عملکرد یادگیری آنلاین توجه کنید. شاید لازم باشد آزمون آمادگی آنلاین را کامل کنید تا در مورد خود به عنوان یک یادگیرنده فکر کنید و در عین حال مدیریت زمان و مهارت های فنی خود را ارزیابی کنید.

این مقاله چند نکته و کلید موفقیت در یادگیری آنلاین مربوط به حوزه های زیر را برجسته می کند:

  • خود انضباطی و خودانگیختگی
  • مدیریت زمان
  • فضایی برای مطالعه
  • کمک بخواهیدweb

خود انضباطی، خودانگیختگی و مدیریت زمان

توانایی مستقل بودن و خودراهبری در یادگیری در عین مدیریت موثر زمان، کلید موفقیت در یادگیری آنلاین است.

برای موفقیت، باید خود انضباط و انگیزه داشته باشید تا به طور منظم وارد دوره شوید، ضرب الاجل ها را زیر نظر داشته باشید و کار دوره خود را به طور منظم تکمیل کنید.

اقدام کنید، مشارکت کنید و خودتان را در مسیر درست نگه دارید.

بدانید بهترین تنظیمات یادگیری شما چگونه است و به طور فعال حواس پرتی خود را تمام یا به حداقل برسانید (از جمله تلفن همراه، موسیقی و غیره).

تعامل کنید و بخوانید.

حتماً تمام ایمیل‌ها، اطلاعیه‌ها و ارتباطات استاد خود را بخوانید. اغلب این موارد حاوی مهلت‌ های مهم، تا انجام کارها، دستورالعمل‌های تکلیف و غیره است.

به پروفایل خود وارد شوید و ایمیل خود را مرتبا چک کنید.

نکته کلیدی این است که زمان اختصاصی برای کار درسی خود در نظر بگیرید و موانعی را که مانع مطالعه و شرکت شما می شوند به حداقل برسانید.

آنلاین

مدیریت زمان

آیا زمان کافی را برنامه ریزی کرده اید؟ این را در نظر بگیرید: قانون کلی برای زمان کلاس و تکالیف برای کلاس های حضوری و آنلاین یکسان است. شما باید انتظار داشته باشید که حداقل ۲-۳ ساعت اضافی برای هر ساعت از زمان کلاس صرف کنید. بنابراین، در یک دوره آموزشی ۳ ساعته باید انتظار داشته باشید که حداقل ۶-۹ ساعت در هفته را برای تکمیل خواندن، تکالیف و شرکت در بحث کلاسی صرف کنید.

از تقویم یا زمان‌بندی زمان/تکلیف استفاده کنید و یادآوری‌هایی را برای ورود مرتب به سیستم تنظیم کنید.

تنظیم یک برنامه روزانه، مشخص کردن سررسیدهای مهم برای فعالیت‌های یادگیری و ارزیابی، و مسدود کردن زمان برای خواندن محتوای دوره و شرکت در الزامات دوره کلیدی است.

معطل نکنید و سعی کنید تمام کارهای خود را در یک جلسه انجام دهید.

خواندن، تکالیف و پروژه ها را به وظایف کوچکتر قابل مدیریت تقسیم کنید.

از زمان خود عاقلانه استفاده کنید.

همه ما زمان یکسانی در دسترس خود داریم: ۲۴ ساعت در روز و ۱۶۸ ساعت در هفته – از زمان خود عاقلانه استفاده کنید. حتما این نکات مدیریت زمان را برای چند استراتژی مفید دیگر مرور کنید.

فضایی برای مطالعه

یک فضای مطالعه آرام برای خود ایجاد کنید تا مطالب درسی را بخوانید، روی تکالیف کلاس کار کنید و در گفتگوی کلاس شرکت کنید. در طول این مدت، باید وارد سایت دوره خود شوید تا محتوای دوره را بخوانید، یک فعالیت آموزشی را تکمیل کنید، در بحث‌های کلاس شرکت کنید یا ارزیابی ارسال کنید.

نکته: فضای خود را مرتب نگه دارید، خود و مطالب دوره خود را مرتب نگه دارید!

در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید توسط چت آنلاین سایت با یکی از اپراتورها در ارتباط باشید.