معرفی آموزش آنلاین

در ۲۰ سال گذشته ، اینترنت  تقریباً از هیچ به بزرگترین و در دسترس ترین پایگاه داده از اطلاعات ایجاد شده تبدیل شده است.   این تکنولوژی ، روش ارتباط ، خرید ، معاشرت ، تجارت و تفکر افراد درباره دانش و یادگیری را تغییر داده است. بیشتر از یک چرخش جدید در مورد آموزش از راه دور ، آموزش آنلاین  چهره کلاس های سنتی را تغییر می دهد و آموزش را بیش از هر زمان دیگری قابل دسترسی می کند.

آنلاینبه طور کلی از طریق یک سیستم مدیریت  مجازی، یادگیری انجام می شود ، که در آن دانش آموزان ، دانشجویان و سایر افراد داوطلب ، می توانند برنامه درسی و پیشرفت تحصیلی خود را مشاهده کنند ، و همچنین با دانش آموزان و مربی دوره خود ارتباط برقرار کنند.

آموزش آنلاین نوعی آموزش است که در آن دانش آموزان از رایانه های خانگی خود از طریق اینترنت استفاده می کنند. برای بسیاری از دانشجویان غیر سنتی ، از جمله همه کسانی که می خواهند به کار تمام وقت یا خانواده خود ادامه دهند ، فارغ التحصیلی و دوره های آنلاین در دهه گذشته محبوب شده اند. اغلب برنامه های فارغ التحصیلی و دوره های آنلاین ، که برخی از آنها با استفاده از فناوری های دیجیتال انجام می شود ، از طریق درگاه آموزش آنلاین دانشگاه میزبان ارائه می شوند.

کلاس های آنلاین عموماً خود گام بردار هستند و امکان انعطاف پذیری بیشتر را در اتمام دوره های آموزشی فراهم می کنند. برخی از نمونه های دوره های آنلاین ، MOOC یا دوره های آنلاین گسترده عظیم است که توسط سازمان هایی مانند edX یا Coursera تولید شده اند. بسیاری از دانشگاه های سنتی دوره های آنلاین را ارائه می دهند .

آموزش مبتنی بر رایانه (computer-based training) ، آموزش مبتنی بر وب (Web-based training)، آموزش مبتنی بر اینترنت (Internet based training)، آموزش آنلاین (Online training)، آموزش الکترونیکی (یادگیری الکترونیکی) Electronic training، یادگیری m (یادگیری تلفن همراه) Mobile training ، آموزش از راه دور با کمک رایانه  Distance education – online training – آموزش آنلاین (Online education) نام های زیادی دارد و در انواع مختلف سبک ها ارائه می شود.

اما در هسته اصلی آن:

آموزش آنلاین ، یادگیری است که بصورت الکترونیکی  پشتیبانی می شود و برای تعامل معلم / استاد / دانش آموز/ دانشجو / مهندسان / پزشکان / متخصصین علوم مختلف و توزیع محتوای درسی ، به اینترنت متکی است.

 

برای مطالعه روش استفاده از سیستم مدیریت یادگیری Learning Management System   – LMS  بر روی این لینک کلیک کنید.

جهت آشنایی با سامانه آموزش و کنفرانس آنلاین BigBlueButton بر روی این لینک کلیک نمایید.

جهت آشنایی با کنفرانس آنلاین Jitsi بر روی این لینک کلیک نمایید.

در صورتیکه سامانه های آموزشی با خطا در کامپیوتر شما باز می شوند ، به صفحه راهنمای وارد شدن به سامانه های آموزشی ، مراجعه نمایید.

در صورت نیاز ، همیشه می توانید در قسمت پشتیبانی سایت ، در پایین صفحه ، با یکی از اپراتورها ، بصورت آنلاین چت کنید.

 

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.