راهنمای استفاده از LMS

آموزش
در صورتیکه سامانه های آموزشی با خطا در کامپیوتر شما باز می شوند ، به صفحه راهنمای وارد شدن به سامانه های آموزشی ، مراجعه نمایید.

سیستم مدیریت یادگیری آنلاین که به مربیان امکان می دهد دوره های پویا ایجاد کنند که یادگیری را در هر زمان و هر مکان گسترش می دهد. چه معلم باشید ، چه دانش آموز و چه مدیر ، مودل می تواند نیازهای شما را برآورده کند. هسته فوق العاده قابل تنظیم مودل دارای بسیاری از ویژگی های استاندارد است. تمام محیط به زبان فارسی می باشد که در صورت نیاز ، قابلیت تغییر به سایر زبانها را نیز دارد. در زیر برخی از ویژگی ها و نیز نحوه استفاده از LMS ، بیان شده است. پس از مطالعه ، در صورت نیاز می توانید در بخش پشتیبانی سایت (پایین صفحه) ، با یکی از اپراتورها ، بصورت آنلاین گفتگو کنید.

۱- رابط کاربری مدرن ، آسان برای استفاده  رابط کاربری مودل که برای پاسخگویی و در دسترس بودن طراحی شده است ، به راحتی در دستگاه های دسک تاپ و موبایل قابل استفاده است. داشبورد یک صفحه قابل تنظیم است که جزئیات پیشرفت و آخرین مهلت های آینده را در اختیار کاربران قرار می دهد. این پنل به کاربران و مدیران اجازه می دهد فعالیت های مورد نیاز را به راحتی ردیابی کرده و دوره ها را فیلتر کنند.

Learn

مودل

۲- ابزارها و فعالیتهای مشترک  انجمن ها ، ویکی ها ، واژه نامه ها ، فعالیت های پایگاه داده و موارد دیگر با هم کار کنید و یاد بگیرید . از ابزارها و فعالیتهای مشترک استفاده کنید

تقویم کاری

۳- ابزار تقویم مودل  مانند سایر قسمتها به زبان فارسی است ، به شما کمک می کند تقویم تحصیلی یا شرکتی ، مهلت دروس ، جلسات گروهی و سایر رویدادهای شخصی خود را پیگیری کنید

۴- مدیریت راحت فایلها  به سادگی می توانید ، فایلها  را از سرویس های ذخیره سازی ، بکشید و رها کنید. مودل روشی آسان برای مربی جهت ارائه مطالب به دانشجویان خود فراهم می کند. این مطالب ممکن است به صورت فایلهایی مانند اسناد پردازش شده با word یا نمایش اسلایدها باشد. این مطالب را می توان به صورت جداگانه در صفحه نمایش داد و یا در داخل پوشه ها قرار داد. به عنوان مثال ممکن است یک معلم بخواهد یک سند تحقیقاتی واحد را در قالب pdf به اشتراک بگذارد. ممکن است پوشه ای از نمونه مقالات امتحانات و یا تکالیف گذشته را برای دانلود دانش آموزان داشته باشد.

File

۵- ویرایشگر متن ساده و بصری متن را قالب بندی کنید و به راحتی با ویرایشگری که در همه مرورگرها و دستگاه ها کار می کند ، رسانه و تصاویر اضافه کنید. Moodle text

۶- اطلاع رسانی ها در صورت فعال بودن ، کاربران می توانند هشدارهای خودکار را در تکالیف و مهلت های جدید ، پست های انجمن دریافت کنند و همچنین پیام های خصوصی را برای یکدیگر ارسال کنند.

Multimedia

۷- پشتیبانی از فایلهای صوتی و تصویری  پشتیبانی رسانه ای داخلی Moodle شما را قادر می سازد تا به راحتی فایل های صوتی و تصویری را در دوره های خود جستجو و درج کنید.

۸- پیشرفت را پیگیری کنید مربیان و فراگیران می توانند پیشرفت و تکمیل دوره ها را با مجموعه ای از گزینه ها برای ردیابی فعالیت ها یا منابع فردی و در سطح دوره پیگیری کنند.

۹-احراز هویت امن و ثبت نام انبوه بیش از ۵۰ انتخاب دلخواه گزینه احراز هویت و ثبت نام برای اضافه کردن و ثبت نام کاربران به سایت و دوره های Moodle  خود.

ثبت نام

۱۰- نقش ها و مجوزهای کاربر را مدیریت کنید. با مشخص کردن نقش ها برای مشخص کردن و مدیریت دسترسی کاربر ، نگرانی های امنیتی را برطرف کنید.

نقش

۱۱- قابلیت همکاری بالا برنامه ها و محتوای خارجی را آزادانه ادغام کنید یا پلاگین خود را برای ادغام های سفارشی ایجاد کنید که به عنوان مثال راحتی می توان آزمون ساخت.

۱۲- ارائه گزارشات دقیق بصورت کلی و جزئی  گزارش فعالیت و مشارکت در دوره و سطح سایت را مشاهده و تولید کنید.

۱۳- علامت گذاری در خط  با حاشیه نویسی فایلها به طور مستقیم در مرورگر ، به راحتی بررسی و ارائه بازخورد آنلاین داشته باشید.

بازخورد

۱۴- ارزیابی و ارزشیابی

فعالیت های داخلی مانند کارگاه ها و نظرسنجی ها ، فراگیران را ترغیب می کند تا کار خود و سایر اعضای دوره را به صورت گروهی مشاهده ، درجه بندی و ارزیابی کنند.

۱۵- نتایج و عبارات

از روش های پیشرفته درجه بندی برای تطبیق دفترچه نمرات با دوره و معیارهای امتحان خود انتخاب کنید که شامل تکالیف ، ارزشیابی ها و ورود نمرات است.

۱۶- دهها قابلیت پیشرفته در بحث آموزش آنلاین که برترین دانشگاهها و مراکز آموزشی دنیا از آنها استفاده می کنند …

(پس از ثبت نام در سایت و سفارش محصول ، کلیه مشخصات دانشجویان و استاد ، جهت ورود به کنفرانس های آنلاین و نیز برنامه های آموزشی  ، ایمیل می شود.)

به عنوان مثال ، برای ورود یک دانشجو به صورت زیر عمل می شود :

lms

پس از اولین ورود به پروفایل شخصی خود ، به منظور فارسی کردن محیط برای همیشه ، بصورت زیر عمل کنید:

از منوی زبان ، گزینه زبان فارسی را انتخاب کنید و سپس همانطور که در تصاویر مشخص شده است ، در بخش ترجیحات ، زبان فارسی و تقویم فارسی را انتخاب و تنظیمات را ذخیره نمایید.

system

Learning

education

Learn

Learn

Education

در قسمت تقویم ، می توانید کلیه یادداشت و وقایع را ثبت و جهت یادآوری آینده داشته باشید.

Learn

در قسمت درس های من ، می توانید لیست درس های ثبت نام شده خود را ببینید و وارد این دروس شوید.

Learn

 

یادگیری

ٍیادگیری

برای آشنایی با محیط کنفرانس آنلاین می توانید به مقاله آموزشی زیر مراجعه نمایید.

راهنمای استفاده از BigBlueButton

در صورت ضبط دروس قبل ، وجود تکالیف ، منابع درسی و … همه آنها را نیز در صفحه قبل از ورود به کلاس ، مشاهده می کنید.

در صورت نیاز ، همیشه می توانید در قسمت پشتیبانی سایت ، در پایین صفحه ، با یکی از اپراتورها ، بصورت آنلاین چت کنید.